Hakkımızda

Tekvites.com Otomobil 

Arabaların Geçmişi

Ufak gruplar halinde yaşayan insanoğlu, nüfus artışı ile birlikte daha büyük gruplar halinde yaşamaya başlamış, kimi zaman ise bu gruplar çeşitli nedenler ile bölünmüş ve göç etmiştir. kendilerine dünyada  daha uzakta bir yer arayan insanlar. Gerek kendilerini gerekse eşya, gıda vb. şeyleri taşıyabilmek için çeşitli araçlara ihtiyaç duymuşlardır.

Kendilerinin taşıması mümkün olmayan ağırlıkta eşyalar, önce hayvanlar aracılığı ile daha sonra hayvan gücü ile çalışan motorsuz arabalar zamanla yerini, daha uzağa taşıma yapabilen motorlu araçlara bırakmış,

Sanayinin gelişmesi ile seri üretime geçen arabalar, gerek konfor ihtiyaçları gerekse daha fazla satış yapabilmek amacı ile insanları cezbetmeye yönelik modellerle ile gelişim göstermesi, ihtiyacın dışında bir hobi, zevk unsuru olmuştur.

İhtiyaçlara göre farklı arabalar üretilmiş, bunlar için özel donanımlarda bu araçlarla beraber gelmiştir. Bireysel kullanımlar için kuvvetli motorları ile heyecan verici  çizgileri birleştiren, spor otomobiller, aileler ve günlük kullanım için otomobil, uzak mesafelere toplu taşıma için otobüs, yük taşımak için kamyon, tır vb. araçlar üretilmiştir.

Tekvites  Araba  Sitesi 

Tekvites.com, motorlu araçlar dünyasında ki son haberler, yeni çıkan modellerin lansman bilgileri, arabalarla ilgili teknik özellikler, araba fotoğrafları, otomobil duvar kağıtları, araba videoları gibi bilgileri barındıran bir internet sitesi olmanın yanında araba ansiklopedisi oluşturarak hem ziyaretçilerin “ne kadar yakıyor, otomobil fiyatları, motor teknolojileri, fren sistemleri, alarmlar” gibi bilgilere kolayca ulaşmaları hedefleniyor.