AIRMATIC Dual Control, havalı süspansiyonları yol durumuna ve kişisel sürüş tarzına uygun şekilde otomatik olarak daha sert veya daha yumuşak ayarlar – konforludan sportife kadar.

[ad#haberci-orta]

Yarı aktif havalı süspansiyon AIRMATIC Dual Control, geleneksel çelik süspansiyona göre yuvarlanma tutumu ve sürüş emniyeti konularında daha iyidir. Sportif veya konforlu – Elektronik olarak ayarlanan, adaptif sönümleme sistemi ADS II’li yarı aktif havalı süspansiyon AIRMATIC Dual Control tam otomatik olarak çalışır. Havalı süspansiyonları sürüş durumuna göre elektronik sistem tarafından daha sert veya daha yumuşak şekilde uyarlanır. Sensörler, örneğin sportif bir sürüş tarzını algılarda, konforlu temel sönümleme otomatik olarak sertleşir. Yaylanma ve sönümleme, bir şalter üzerinden manuel olarak da sportif veya konforlu ayara getirilebilir.

Elektronik sistem, her bir tekerlekteki sönümleme kuvvetini otomatik olarak o anki ihtiyaca ve zemin durumuna uyarlayan dört farklı sönümleme kademesi (ADS II) ile çalışmaktadır.

Sisteme entegre olan çepeçevre seviye ayarı, araç yüklü durumdayken de neredeyse sabit bir yerden yükseklik ve dolayısıyla daha fazla stabilite sağlar. Yaklaşık 140 km/h’nin üzerindeki hızlarda, hava direncinin azaltılması için araç seviyesi otomatik olarak yaklaşık 15 mm alçaltılır. Yaklaşık 70 km/h’nin altındaki hızlarda tekrar normal seviyeye ayarlanır.

Seviyeyi, kötü zeminlerde yaklaşık 25 mm kaldırabilirsiniz. Yaklaşık 80 km/h ile yapılan uzun sürüşlerde veya yaklaşık 120 km/h aşıldığında, otomatik olarak tekrar normal seviyeye ayarlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.