Hızlı ve Öfkeli filminin 6. serisinde ilk defa tanıştığımız mobil oyunundan sonra filmin 7. serisi ile birlikte yeni oyunu Fast And Furious Legacy veya diğer adı ile Hızlı ve Öfkeli Efsanesi oyunu çıktı. Oyuna ilk girdiğinizde kendinizi Tej’in garajında buluyorsunuz.

[ad#haberci-orta]

Bir önceki oyundada olduğu gibi, Hikaye kısmı mevcut bu kısımda oyun karakterleri ile yarışıyorsunuz. Sean’ın elinden tokyoda drift kralı ünvanını almanız mümkün. Yada Letty ile zorlu bir yarım mil yarışı. Diğer oyuna göre filmin daha önceki serilerindeki oynayan (Braga,Twinkie,Carter Verone V.S.) ilede karşılaşmanız bu oyunda mümkün.

Hikaye kısmında normalde oynayamadığınız, Rakibe kaza yaptırarak saf dışı bırakma ve Polisten kaçma modları ile karşılabiliyorsunuz.

3 farklı oyun seçeneği bulunuyor. Vitesi manuel olarak yükselttiğiniz Drag yarışı, Tablet yada telefonunuzun ekranında parmağınızı kaydırarak yön verdiğiniz drift, ve sokak yarışı olarak tanımlanmış.

Ödül yarışları yaparak her yarış sonu bir ödül ve 5 yarış sonunda büyük ödüle kavuşabilirsiniz. ayrıca mekan olarak Tokyo Japonya,Miami ABD ve Rio Brezilya haritalarından birini seçmeniz mümnkün.

Basamak yarışları ile 3.cü , 5.ci, 7.nci yarışların her birinde diğer oyunculara göre basamak atlayarak, oynadıkça daha büyük ödüller kazanabileceğiniz bir mod daha bulunuyor.

Oyunda bir çok oyundaki klan mantığını çete adı ile görüyoruz. Bir kaç yarışta bir aracınızın motor yağı kirleniyor. Ya 2 saat gibi süreleri bekliyerek yağ değişiminizi tamamlayacak, yada çetenizden yardım isteyeceksiniz. Oyun içinde kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuda zaten bu durum. Motor yağı değişimi mecburiyeti. Bu durumda paralı oynayanlar çok daha fazla arabaya sahip olarak çok daha fazla oyun oynayıp yükselirken, ücretsiz oynayanlar alt sıralarda yerini alıyor.

Yeni araba satın almak istediğinizde yapımcılar, bir önceki oyuna göre oldukça cimri davranmışlar. Yeni bir araç almak için oyun içi kazandığınız para yetersiz. Size sürekli gerçek para ile alacağınız oyun altını satmaya çalışıyor. Altınınız yoksa oyunda da yoksunuz demek, yalan olmaz diye düşünüyorum. Oyun içi kazandığınız paralar ise elinizdeki arabaları modifiye etmek için harcatıyor size.

Yeni bir araç aldığınızda karşınıza 3 adet koyteyner çıkıyor birini seçiyorsunuz ve şansınıza çıkan aracı alıyorsunuz. oysaki bir önceki oyunda istediğiniz marka modeli alabiliyordunuz. Taki 5. seviyeye kadar. Ayrıca film karakterlerinin arabalarınıda yapılan bir kaç günlük kampanyalar ile yakalarsanız satın alabiliyorsunuz.

 

[huge_it_portfolio id=”11″]

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.