Hızlı ve Öfkeli serisinin 7. filmi diğer serilerde olduğu gibi izlenme rekorları kırıyor. Bir çok izleyici aktör ve yapımcı VinDiesel tarafından kullanılan aracı merak ediyor. Araç paranız olsa da alamayacağınız cinsten çünkü sadece 7 adet üretilecek.

[ad#haberci-orta]

Dünyanın en pahalı otomobili ünvanını alan aracın fiyatı 3.4 milyon dolar. Arap dünyasının ürettiği ilk süper spor otomobil olma özelliğini taşıyan aracın çekimlerinin bir bölümünün duabi de yapılan filmde kullanılması tam isabet olmuş. 2012 yılının temmuz ayında Ralph R Debbas ile Sari El Kahalil ile birlikte Beyrut’ta kurulan W Motors, tarafından üretilen dünyanın en pahalı, en lüks ve en özel otomobili Lykan Hypersport‘u ilk kez 2013 Katar Otomobil Fuarı‘nda görücüye sunmuştu.

Furious 7 Red Car – Vin Diesel

 

Otomobilde lüks tabirinin kullanılmasına sebep olarak elmas kaplı LED ön farlar ve deri koltuklarda kullanılan altın dikiş gösteriliyor. Otomobilin kontrol düğmelerinde altın ve platin malzemelerinin kullanıldığı, motor kapağında ise altın kaplamanın yer aldığı belirtiliyor. Lykan Hypersport‘ta LCD ekran yerine “Sanal Holografik Ekran” olarak adlandırılan bir gösterge paneli de bulunuyor.

 

Dünyada sadece yedi kişinin sahip olacağı bu süper otomobilin çift turbo beslemeli düz altı silindirli motoru, 750 beygir güç ve 1000 Nm tork üretebiliyor. W Motors’a göre 0-100 km/s hızlanmasını 2,8 saniyede tamamlayan Lykan Hypersport, maksimumda 370 km/s hıza ulaşabiliyor. Otomobilin dış gövdesinde kullanılan karbon fiber parçalar, otomobilin ağırlığını hafiflettiği gibi otomobilin güçlü olmasını da sağlıyor.

Otomobili satın alacak yedi şanslı kişinin 200 bin dolar değerindeki özel üretim Cyrus Klepcys kol saatine ve 7/24 concierge hizmetine de sahip olacağını söylemeliyiz. Ferrari F150 modelinin Türkiye’deki satış fiyatı vergiler ile birlikte 6,4 milyon TL tutar iken bu araç için ülkemizden sipariş verirseniz çok daha fazla ödemeniz gerekecek.

W Motors HyperSport Lykan Video

 

W Motors HyperSport Lykan Fast And Furious Video

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.