Trafik cezası sorgulama ve borçlarınızın ödenmesi için Trafik Şube Müdürlüklerine gitmenize gerek yoktur. Herhangi bir internet bağlantısına sahip cihazınız varsa eğer aracınız ve kendinizle alakalı kimliksel doğrulama bilgilerinden sonra ne kadar cezanızın olduğunu öğrenebilir, isterseniz kredi kartınız ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Trafik Cezası Sorgulama İçin Bilinmesi Gerekenler

Günün 24 saati sorgulama işlemine açık olunduğunu fakat 02:00-22:00 saatleri arasında ödemenin aktif olduğunu belirtelim. Sorgulama için gerekli olanlar ise Plaka numaranız boşluksuz olarak girilmesi, özel plakanız varsa belirtmeniz, araç sahibine ait vergi yada kimlik numarası, tescil tarihi bilgilerinden sonra sonuçlar karşınıza çıkabilir. Bu işlemlerin tamamı ücretsiz olup, isterseniz PTT’den 2 TL karşılığında e-devlet şifrenizi temin ederek, sürücü ceza puanı, kasko sigortası… gibi konuları da öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi trafik kontrolleri her alanda dikkatli şekilde yapılması, sürücülerin güvenliği için gereklidir ve devletimiz ise bu konuda geçmişteki kuyrukta beklemeler ve bürokratik işlemleri azaltmak için sürekli iyileştirmeler yapmaktadır. Trafik cezanızın ne kadar olduğunu öğrenmek için, sıraya girmek yada internetiniz ile birkaç bilgi eşliğinde sorgulama yaparak, konumuzda belirttiğimiz saatler içinde ödemelerinizi gerçekleştirmek gibi pratik yöntemleri mutlaka kullanmalısınız.

Diğer Yapılacak İşlemler

Trafik cezası sorgulama haricinde, araç vergi borcu, araç ceza sorgulama, ceza puanı, hasar puanı, araç plaka, HGS ceza sorgulama, araç muayene, taşıtlar vergisi ve muayene istasyonları gibi konularda çeşitli sorgulamalar ve ödemeler yapabilirsiniz. Sorgulama sırasında, sizlere bazı duyurular ile uyarılar gelebileceğini, bunları da dikkatli şekilde okumanız daha büyük masraflar altına girmemeniz için önemlidir. Teknolojiye ayak uydurmak ve pratik olan yöntemleri kullanmak her zaman idealdir ve tüm araç sahiplerinin kullanımına açılmış şekilde sorgu sayfalarını denemeniz dileğiyle, iyi günler dileriz.

 

Trafik Cezası veya Motorlı Taşıtlar Vergisi Ödemek için Burayı Tıklayınız.

trafik-cezası trafik-cezası1 trafik-cezası4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.